Sepetinizde 0 Ürün Var

Darbeli ve Darbesiz Matkaplar

Piyasada farklı model seçenekleri ile çok sayıda matkap seçeneği mevcut. Bu yüzden matkap almak isteyenler “hangi matkabı almalıyım?” sorusunu sıklıkla sormakta.


Bu gibi durumlarda matkap almadan önce matkap nerelerde kullanılacak bu soruyu sormalısınız. Yani matkap almadan önce asıl karar vermeniz gereken konu matkabın kullanım alanı olacaktır.


Darbeli Matkaplar


Darbe mekanizmasına sahip olan matkap modelidir. Darbe mekanizması özelliği dönme işlevinin yanında ileri-geri gitme hareketi ile malzemeye darbe uygulayarak delme işlemidir. Eğer delme işlemi yapacağınız zemin sert bir yapıya sahipse beton ya da metal gibi bir malzeme ise darbeli matkapları tercih edebilirsiniz.


Darbesiz Matkaplar


Sadece dönme yöntemi ile delen ve herhangi bir darbe uygulamayan matkaplara verilen isimdir. İyi bir devir sayısına sahip matkap ile de sert zeminlerde delme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Vidalama benzeri işlerde kullanabilirsiniz.


Elektrikli ve şarjlı matkaplar arasında pek bir fark yoktur, aradaki fark biri çalışırken elektrik ihtiyacı duyarken diğeri şarj yöntemi ile çalışmaktadır.